top of page

 REGULAMIN

 1. Podlaska Liga Internetowa Jesień 2023 - TURNIEJ rozgrywany będzie na platformie BBO. . Zapisy do 8 Października 2023. Startujemy od 9 Października i wg. moich założeń Turniej potrwa ok 8-10ciu tygodni.

 2. W rozgrywkach może wziąć udział każda potwierdzona przez sędziego drużyna,  która wniesie opłatę startową w wysokości 120 zł za całe rozgrywki (lub 20 zł w przypadku drużyn młodzieżowych, w których składzie jest co najmniej 80% zawodników urodzonych w roku 2002 lub później).

 3. Składy drużyny powinny liczyć minimalnie 4 zawodników. W przypadku zgłoszenia większej liczby zawodników, dopłata za każdego kolejnego gracza wynosi 30 zł (lub 5 zł w przypadku drużyny młodzieżowej). PKLe dostanie tylko pierwszych 6-ciu zgłoszonych.

 4. Zgłoszeń należy dokonywać do 8 Października poprzez rejestrację do Turnieju (link do rejestracji dostępny na stronie Głównej turnieju) i przesłaniu Formularza Zgłoszeniowego pod wskazany adres e-mail.

 5. PO REJESTRACJI PROSZĘ POBRAĆ FORMULAŻ ZGŁOSZENIOWY ZE STRONY GŁÓWNEJ TURNIEJU – WYPEŁNIĆ GO DOKONAĆ OPŁATY ZGODNIE Z REGULAMINEM (nr konta w formularzu) I ODESŁAĆ NA ADRES: joe1961@wp.pl

 6. W przypadku większej niż 8 ilości zgłoszonych drużyn – drużyny zostaną podzielone na grupy.

 7. Rozgrywki odbywać się będą w grupach nie większych niż 8-10 drużyn w  systemie każdy z każdym, (mecze 16-to rozdaniowe) + półfinały i finał.

 8. Harmonogram rozgrywek będzie dostępny po zakończeniu zapisów.

 9. Rozstawienie drużyn do grup nastąpi metodą pętelkową w oparciu o średnie WK zawodników zgłoszonych do drużyny.

 10. Osobami odpowiedzialnymi za ustalanie terminów rozgrywania meczów są kapitanowie drużyn, a za przygotowanie meczu na BBO – kapitan drużyny gospodarzy, chyba, że zainteresowani umówią się inaczej. W razie potrzeby o założenie meczy można poprosić sędziego Turnieju (TEL. 502 543 699). Proszę o dokładne ustalenia warunków meczu między kapitanami drużyn. Zastrzegam sobie nakazanie powtórzenia meczu jeśli takowe warunki zostaną niespełnione!!!.

 11. Podczas meczu rozgrywanego na BBO zaleca się wyłączyć (odznaczyć) funkcje: rozmów graczy z kibicami i barometr (aby wynik meczu nie był widoczny podczas jego rozgrywania). Jeśli zainteresowane strony się zgodzą, można włączyć opcje kibicowania oraz wyłączyć zgodę na cofanie ruchów (undo), ogólnie przyjmujemy (undo) jako dozwolone.

 12. Wynik meczu należy przesłać poprzez specjalny formularz umieszczony na stronie głównej (WYŚLIJ WYNIK MECZU) wraz z linkiem do zapisu meczu (przy użyciu narzędzia BridgeHands na BBO). Za podanie wyniku odpowiada kapitan drużyny gospodarzy.

 13. Wynik rozegranego meczu należy zgłosić nie później niż 24 godziny po jego zakończeniu, przy czym najpóźniej w ostatnim dniu rozgrywania danej rundy.

 14. Zgłoszony zawodnik w całej fazie rozgrywek występować może tylko w jednej drużynie.

 15. Sprawy sporne przy stole powinny być – w miarę możliwości – załatwiane przez zawodników obu drużyn. W przypadkach wymagających interwencji sędziowskich, należy kontaktować się pisemnie sędzią głównym na adres: joe1961@wp.pl

 16. W rozgrywkach obowiązuje Regulamin Zawodów Brydża Sportowego PZBS.

Krzysztof Krajewski
Sędzia Zawodów

ek 1

bottom of page